Technology

Wielkimi krokami nadchodzi dzień premiery najnowszej konsoli PlayStation 5

22.09.2020, 16:54 0 komentarzy
Wielkimi krokami nadchodzi dzień premiery najnowszej konsoli PlayStation 5

Jeszcze w roku 2019 zadeklarowano, iż w roku 2020 Sony okaże graczom swoje najmłodsze dzieło, mianowicie PlayStation 5. Co prawda wśród graczy dalej ceniona okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie nią mogło słabnąć. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli do gier najwyższej generacji, a fani nie mogą się jej już doczekać.

Nowe rozwiązania technologiczne w PlayStation 5

Firma Sony wielokrotnie udowadniała, iż jest pionierem wśród innych firm tego typu oraz jest w stanie zdziwić klientów. PS4 zawiesiła dosyć wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, jakiej poprzednio nie zaprezentowała inna firma. Graficzne efekty, niesamowicie wyczulone pady, gry najnowszej generacji - konsumenci bez wątpienia ucieszyli się na takie wszystkie atrakcje i przez to teraz PlayStation4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Rzecz jasna premiera PS4 nie była pozbawiona kłopotów na starcie premiery - Japończycy zamierzali podważyć wszystkie technologiczne granice (co w rezultacie udało im się), ale premiera oraz wcześniejsze pokazy PlayStation4 stworzyły ambiwalentne emocje. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do rewolucyjnej konsoli PS3, nie do końca pasowały chociażby kontrolery, które na początku wydawało się, że okażą się bardzo niewygodne. Na końcu kontrolery przybrały trochę podmienioną formę, lecz problemem zostawała premierowa wersja PS4. Konsola się przegrzewała nadmiernie, sprzęt potrafił też samodzielnie się resetować.

Jednakże po krytyce fanów i poprawach wrzucanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko marka Sony podąża w dobrym kierunku, a sama konsola dostała miano bestsellera. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo graczy wspomina niesamowicie ciepło.

Czy PS5 się okaże analogicznym sukcesem?

Prawdopodobnie niejeden gracz czy też pasjonat technologicznych ciekawostek z niecierpliwością czeka na pojawienie się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony obiecała, iż gry poznane na PlayStation 4 będą działały na przyszłej konsoli (jednakże nie zadziała na odwrót, co wielu ludziom się nie spodobało). Mamy na chwilę obecną pierwsze teorie o kłopotach z preorderami - mówią, że Sony nie nadąża z taśmą produkcyjną, jednak nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko kłamliwe głosy hejterów. W necie ukazują się się następne informacje także o tym, iż PS5 może mieć podobno problemy z obrazem 4k. Jednakże i w tym wypadku pewne nie jest, jaka jest rzeczywistość. Detali dowiemy się podczas premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Zostaw komentarz